Jak se k nám dostanete?

* Vlakem na konečnou stanici Staré Město pod Sněžníkem po trati č. 294 z rychlíkové stanice Hanušovice, která leží na trati Olomouc (Zábřeh na Moravě) – Jeseník.

* Autem můžete použít silnici II. třídy č. 446 z Hanušovic vedoucí údolím říčky Krupé. Silnice kopíruje železniční trať a je dlouhá zhruba 10 km. Do Starého Města vede také silnice III. třídy z městečka Branná. Z Polska je možné se do Starého Města dostat přes hraniční přechod na Kladském sedle. Průjezd je povolen pouze vozidlům do 3,5t. Přechod mohou samozřejmě využít i pěší a cyklisté.

 

Pro přístup k objektům těžkého opevnění (TO) je nejvhodnější použít značený turistický okruh (Staroměstská pevnostní stezka), který začíná a končí u vlakové stanice Staré Město pod Sněžníkem (5) nebo na tuto stezku natrefíte od autobusové zastávky (6) po ulici Kladské na místní náměstí (4). Odtud přímo k objektu po červené turistické značce k prvnímu Staroměstskému pěchotnímu srubu StM-S33 (1) a dále k našemu srubu StM-S34 (2). Staroměstská pevnostní stezka je také zakreslena v novějších vydáních mapy KČT č. 53 – Králický Sněžník. Mapa okolí objektu StM-S 34.

Pěchotní srub StM-S34

Staroměstská pěchotní stezka 

Další verze trasy okruhu pevnostního opevnění z náměstí Starého Města pod Sněžníkem můžete využít opačný směr, přes loveckou chatu  Jelen dále k našemu srubu:

 


 

GPS souřadnice:

50°10’22.82″N, 16°58’5.32″E – Google

50°10’22.82 s.š., 16°58’5.32 v.d.   mapy.cz

Otevírací doba:

Nepravidelná! (sledujte aktuální informace – Kalendář akcí)

Najdete nás také na:

Facebooku

Možnost domluvit se po telefonu či na uvedené emailové adrese v kontaktech.